Basket Opava 2010 už devět zápasů neprohrál

opavsky.denik.cz/ostatni_region/basketbal-opava2010-labrador-univerzita-havirov12042012.html

Basket Opava 2010 - Slavia Havířov 54:38

Basket Opava 2010 - Slavia Havířov 54:38 Autor: DENÍK / František Géla

12.4.2012 19:03

Opava /FOTOGALERIE/ - Parádní formou v současné době disponuje celek Basket Opava 2010 hrající oblastní přebor. Hrající kouč Michal Štěrba má se svými bojovníky na kontě slušnou sérii devíti zápasů bez porážky, naposledy vyhrál na palubovce Ostravské univerzity.

Důležité vítězství nad Labradorem

Velké derby s ostravským Labradorem nabídlo zajímavý basketbal. Opava se opírala o střelecky disponovaného Kukola, který za prvních dvacet minut zaznamenal dvacet bodů. „Pro druhý poločas jsme změnili taktiku, a to hlavně v obranné činnosti,“ přiblížil hrající kouč Opavy Michal Štěrba.

„Postavili jsme naše nejzkušenější hráče, byť se jednalo o čtyři křídla a jednoho malého pivota, tentah rozhodl celé utkání,“ pochvaloval si trenér Opavy. Opavským se podařilo eliminovat nejlepšího střelce Labradoru Němce, který za celou třetí čtvrtinu zaznamenal pouze dva body.

„Ovládli jsme hru pod košem a na doskoku, precizně jsme v útoku rozebírali jejich zónu a nacházeli volné pozice,“ popisoval cestu za veledůležitým vítězstvím Michal Štěrba.

BK Labrador Ostrava - Basket Opava 2010 65:69 (16:15, 32:34, 46:57)
Body: Němec 22, Goros 19, Magnusek 10, Jakes 10, Bučko 4 - Kukol 30, Remeš 14, Vágner 7, Vavrečka 6, Kubín 5, Štěrba 4, Varyš 2, Paterek 1. Rozhodčí: Pospíšil, Holeš. Chyby: 19:23. Trestné hody: 33/19:24/13. Trojky: 4:6.

Univerzita doma kousala

Zápas s Ostravskou univerzitou měl v Opavě jasného favorita. „Univerzita sice okupuje až sedmou příčku, nicméně doma je silná. Dokázala potrápit už nejednoho favorita,“ řekl hrající kouč Opavy Michal Štěrba. Jeho tým dorazil k zápasu bez dvou zraněných hráčů, navíc brzy z palubovky odkulhal s poraněným kotníkem kapitán Michal Vágner.

„Hráli jsme v okleštěné sestavě, ti, co nastoupili, podali vynikající kolektivní výkon,“ dodal kouč vítězného týmu. Opavu tentokrát táhl za vítězstvím Jan Kukol, autor jednadvaceti bodů. „Zápasy proti Ostravě mu svědčí,“ pousmál se. A teď v kostce něco k samotnému utkání. Opavští měli dobrý vstup do zápasu, ale slušný náskok prohospodařili. Ve druhém poločase domácí nadále kousali, ale když v poslední minutě dal zraněný Vágner trojku, nebylo o vítězi pochyb.

Slavia Ostravská Univerzita - Basket Opava 2010 55:64 (11:22, 27:32, 40:52)
Body: Čegan 19, Pejznoch 15, Doležel 8, Šubert 8, Chytil 5 - Kukol 21, Varyš 9, Wimmer 9, Štěrba 5, Kubín 4, Paterek 4, Sokolovský 3, Pavela 2. Rozhodčí: Holubek, Posker. Chyby: 16:12. Trestné hody: 6/5:17/9. Trojky: 0:3.

Povinné vítězství nad Havířovem

Proti jednomu z nejslabších týmů soutěže Havířovu nastoupila Opava bez zraněného Remeše a Vágnera. „Máme problémy se sestavou. Nechtěli jsme nasazovat nevyléčené hráče. Naším hlavním úkolem je porazit Český Těším a tím se vyhoupnout do čela soutěže,“ nastínil hrající kouč Michal Štěrba.

Havířov se sice po třech trojkách ujal vedení 11:9, ale v dalším průběhu mu došel dech. Domácí vyhráli čtyřminutový úsek 13:0 a celý první poločas 39:22. „Bohužel jsme si mysleli, že se soupeř porazí sám, a podle toho také vypadala třetí čtvrtina. „Dělali jsme jednu chybu za druhou. Nedokázali jsme si vytvořit volnou pozici a v obraně jsme spali,“ hněval se trenér Basketu Opava.

„Naštěstí ve čtvrté čtvrtině jsme se zvedli a zápas dokázali vyhrát,“ vydechl si Michal Štěrba.

Basket Opava 2010 - Slavia Havířov 54:38 (22:11, 39:22, 44:31)
Body: Kukol 21, Sokolovský 11, Varyš 6, Wimmer 6, Paterek 5, Kubín 2, Štěrba 2, Vavrečka 1 - Folwarczný 9, Kocurek 8, Dombrovský 6, Malatinský 6, Rusňák 2, Mach 2, Tomaštík 2, Wawrziczek 2, Navrátil 1. Rozhodčí: Čarnecký, Nowický. Chyby: 21:24. Trestné hody: 26/15:26/8. Trojky: 3:4